ROZJÍŽDÍME NOVÉ PROJEKTY SE SPOLEČNOSTÍ STADLER

14.12.2018 12:50

ROZJÍŽDÍME NOVÉ PROJEKTY SE SPOLEČNOSTÍ STADLER

Závěrem letošního roku se nám povedlo získat hned několik zajímavých projektů se společností Stadler.

Zakázku na dodávku kompletního pneumatického řízení brzd pro Slovinské dráhy bude realizovat právě společnost DAKO-CZ. Celkově se tak jedná o dodávku na tři typy vozů, konkrétně:

  • 11 čtyřdílných víceúčelových elektrických jednotek Flirt,

  • 5 třídílných dieselových elektrických jednotek Flirt,

  • 10 třídílných jednotek s dvojitou palubou s označením Kiss.

Přičemž právě dodávka na 10 třídílných jednotek s dvojitou palubou je pro naši společnost zcela nová platforma. Jednookruhové jednotky Flirt jsou určeny pro použití na přeshraničních trasách do Rakouska a Chorvatska, zatímco jednotky Kiss budou využívány výhradně pro vnitrostátní dopravu.

Společnost DAKO-CZ bude na jednotky dodávat kompletní řízení pneumatické brzdy, které obsahuje ovládání samočinné brzdy, střadačové brzdy, přímočinné brzdy, vzduchové vypružení, nastavení elektromagnetické brzdy, ventily protismyku a další komponenty, jako jsou ventily nouzového brždění, brzdové ukazatele, malé vzduchojemy a brzdové páky.

Dodávky na tuto jednotnou flotilu jednotek budou probíhat od února 2019 do srpna 2020.

SOUPRAVY TYPU X15P budou osazeny pneumatickým řízením brzdy DAKO-CZ

Další zakázka pro společnost Stadler se týká pneumatického řízení brzdy pro 22 třídílných souprav příměstských jednotek typu X15P. K přejímce prvního kusu dojde v říjnu roku 2019 a v listopadu pak bude zahájena sériová výroba.

Jednotky typu X15P pro 65 km dlouhé tratě Roslagsbanan jsou navrženy pro provozní rychlost 100 km/h a maximální rychlost 120 km/h, s lehkými hliníkovými karoseriemi umožňujícími pružné zrychlení a snížení energetických a provozních nákladů. Každá 60 m dlouhá třídílná jednotka bude mít 150 míst a celkovou kapacitu 300 cestujících s lepším přístupem pro osoby s omezenou pohyblivostí než aktuální EMU a více prostoru pro kočárky a jízdní kola. Vlaky budou speciálně navrženy tak, aby odolaly drsným zimním podmínkám.

Dodávky pneumatického řízení brzdy od společnosti DAKO-CZ pro jednotky typu X15P budou zahrnovat části pneumatického řízení brzdy, ovládání samočinné brzdy, střadačové brzdy, přímočinné brzdy, vzduchové vypružení, nastavení elektromagnetické brzdy a ventily protismyku. Zakázka bude kompletně realizována v letech 2019-2023.Novinky e-mailem

Získávejte informace o novinkách, aktuálním dění i našich akčních nabídkách.

Novinky e-mailem

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

© 2020, DAKO-CZ, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑