DAKO-CZ dodá brzdové komponenty a brzdové jednotky pro soupravy metra v Sofii

30.05.2019 13:27

DAKO-CZ dodá brzdové komponenty a brzdové jednotky pro soupravy metra v Sofii

Brzdové komponenty a brzdové jednotky na 10 třívozových souprav metra začne dodávat společnost DAKO-CZ v letošním roce. Aktuální zakázka je opcí na již dříve realizovanou zakázku z roku 2017, kdy DAKO-CZ dodalo do Sofie brzdové komponenty a brzdové jednotky pro 20 třívozových souprav. Brzdové komponenty budou dodávány pro soupravy platformy Inspiro s označením ML3 od společnosti Siemens. K první přejímce dojde v prosinci roku 2019 a následně pak bude zahájena sériová výroba.

„Velmi nás těší, že se spolupráce se společností Siemens stále prohlubuje a získali jsme další významnou zakázku na dodávku našich brzdových komponent pro soupravy metra,“ řekla Dagmar Matúšová, generální ředitelka společnosti DAKO-CZ. Celková hodnota zakázky je 17,5 milionu korun.

Soupravy metra Inspiro jsou v Sofii v provozu od roku 2019 a spadají do konceptu „Inspiro family“, další je možné vidět například ve Varšavě. Platforma Inspiro byla vyvinuta se speciálním důrazem na nízkou spotřebu energie, optimální údržbu a s ohledem na životní prostředí. Po ukončení provozu je možno 95 % soupravy recyklovat. Kabina řidiče i prostory pro cestující jsou klimatizované a nabízí tak maximální komfort. Příjemný světlý design vnitřního prostoru vytváří subjektivní pocit bezpečí a zaručuje příjemnou jízdu.

Dodávka brzdových komponentů a brzdových jednotek od společnosti DAKO-CZ pro soupravy Inspiro sofijského metra bude zahrnovat panely přístrojů, protismykové ventily N8.1, nově vyvinuté ventily vzduchového vypružení RV-4, bowdeny, jednosměrné ventily, potrubní kohouty, vzduchojemy, rámy na panely přístrojů, brzdové jednotky, kotouče a brzdové obložení. Zakázka bude kompletně realizována v letech 2019–2020.Novinky e-mailem

Získávejte informace o novinkách, aktuálním dění i našich akčních nabídkách.

Novinky e-mailem

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

© 2020, DAKO-CZ, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑