V DAKO-CZ se vzděláváme pomocí dotačního programu Evropské unie

21.02.2018 12:08

V DAKO-CZ se vzděláváme pomocí dotačního programu Evropské unie

Chtěli byste pro své zaměstnance udělat to nejlepší? Přejete si, aby jejich vzdělání a kompetence rostly, ale nemáte dostatek finančních prostředků na nákladná školení? Udělejte to stejně jako my v DAKO-CZ, a.s. a čerpejte dotace z Evropské unie na vzdělávání vašich pracovníků ve firmě.

Od září 2017 čerpáme finanční prostředky ze sociálního fondu Evropské unie, a to konkrétně z programu, který je schválen pro období 2014–2020 s názvem Zaměstnanost. Tato část dotačního systému se zaměřuje, jak už je jasné z názvu, primárně na podporu zaměstnanosti, sociálního začlenění, dalšího vzdělávání pracovníků a boji proti chudobě. Sami si můžete povšimnout, že se jedná o podporu pro podniky nehmotného charakteru. (Operační program Zaměstnanost 2014–2020, 2015, str. 5)

A jak funguje praktické využití dotací z Evropské unie ve firmě DAKO-CZ, a.s.? Jediná periodická školení, která využíváme, jsou jazykové kurzy. Jedná o kurz anglického jazyka, který je zde vyučován vždy v pondělí, čtvrtek a pátek v různé časové úseky, které jsou rozděleny podle úrovně znalostí. Naši zaměstnanci si tyto hodiny chválí a přibývá čím dál více zájemců (i mimo dotace). Hodiny jsou poskytovány jazykovou školou ZEBRA, s.r.o. z Chrudimi. Kromě výše zmíněných kurzů anglického jazyka firma ZEBRA, s.r.o. poskytuje taktéž kurzy německého jazyka, které však už nejsou propláceny sociálním fondem EU.

Praktikujeme i nárazové školení. V lednu a únoru 2018 zde proběhla tři školení, která se zabývala počítačovými programy. Jednalo se o ANSYS, Autodesk Inventor I. a Autodesk Inventor II. Z těchto kurzů naši zaměstnanci získali užitečné a kvalitní informace, které jim pomohou k upgradu jejich výkonu. V současné době se dokončují školení svářečů, díky nimž budou pracovníci ve svařovně osvědčeni certifikáty, které potřebují k provozu své činnosti.

Jsme vděčni za poskytnutí finanční výpomoci od Evropské unie. Díky tomu se můžeme chlubit kvalifikovanějším a spokojenějším personálem.Novinky e-mailem

Získávejte informace o novinkách, aktuálním dění i našich akčních nabídkách.

Novinky e-mailem

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

© 2020, DAKO-CZ, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑