BEZPEČNOST JE PRO NÁS PRIORITOU!

O společnosti

Společnost DAKO-CZ je předním výrobcem pneumatických, elektromechanických a hydraulických brzdových systémů pro kolejová vozidla s 207letou tradicí. Firma s ročním obratem 92 milionů eur, na kterém se ze 74 % podílí zahraniční zakázky, sídlí v Třemošnici ve východních Čechách. DAKO-CZ, a.s. spadá do nově vzniklé divize CSG Mobility. Vlastníkem společnosti je skupina CZECHOSLOVAK GROUP. 

Výrobce a dodavatel brzdových systémů a komponentů

DAKO-CZ dodává brzdové systémy a komponenty pro nákladní a osobní vozy, příměstské jednotky, lokomotivy, údržbové vozy, soupravy metra i tramvaje. Kolejová vozidla s brzdami DAKO je možné vidět nejen v Evropě, ale také v Číně, Indii, Malajsii, Indonésii či Alžírsku, kde společnost spolupracuje se světovými výrobci kolejových vozidel a provozovateli kolejové dopravy. Společnost má vlastní vývoj, disponuje moderní zkušební laboratoří a konstrukčním pracovištěm.

Mezi odběratele produktů DAKO patří například:  Siemens Mobility GmbH, Stadler Rail Gruppe, Tatravagónka Poprad a.s., Škoda Transportation a.s., MODERTRANS POZNAŃ Sp. z o.o., Železniční společnost Cargo Slovakia, a.s., CZ Loko, a.s. a další. 

DAKO-CZ založilo v posledních letech několik dceřiných společností: ostravskou výrobní společnost DAKO-CZ Machinery, mosteckou opravárenskou společnost DAKO-CZ Service a společnost DAKO-CZ TRANSELCO, výrobce stavěčů. V Indii založila dceřinou společnost s názvem DAKO-CZ India Pvt. Ltd. a s indickými partnery joint ventures s názvy: MEDHA DAKO-CZ Pvt. Ltd. a JWL DAKO-CZ (INDIA) Ltd. Společnost DAKO-CZ již několik let úspěšně dodává své produkty právě do Indie, kde generuje zhruba třetinu svého obratu.

V roce 2023 se společnost DAKO-CZ, i se všemi svými dceřinými společnostmi, stala součástí divize CSG Mobility, holdingu CZECHOSLOVAK GROUP, a.s.

 • člen asociace UNIFE a ACRI
 • počet zaměstnanců: 745
 • rok založení společnosti: 1816

Naše vize a poslání

Být celosvětově úspěšným a dlouhodobě rostoucím výrobcem brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla, který nabízí ve svém oboru nejnovější technologii, špičkovou kvalitu a pružnost v reakci na potřeby zákazníka.

POSLÁNÍM SPOLEČNOSTI DAKO-CZ

je dlouhodobě a úspěšně působit na světovém trhu brzdových systémů pro kolejová vozidla a zároveň si uchovat schopnost vstoupit na jiné trhy strojírenských výrobků s vysokou přidanou hodnotou. Za základní podmínky úspěšného plnění naší mise považujeme vlastní výzkum a vývoj, investice do špičkových technologií k uchování konkurenceschopnosti, zaměstnávání špičkových inženýrů i kvalifikovaných dělníků, kterým poskytujeme jistotu práce u stabilního a férového zaměstnavatele, a udržování a rozvoj vztahů s našimi zákazníky, kterými jsou zejména světoví výrobci kolejových vozidel pro železnice a kolejové systémy městské hromadné dopravy (tramvaje a metro). I jako celosvětově působící firma ctíme a budujeme vztahy s regionem, kde sídlíme, a jeho samosprávou. Jednáme vždy tak, aby naše podnikání bylo trvale udržitelné.

DAKO-CZ, Správná volba

 • jeden z nejvýznamnějších výrobců brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla ve světě;
 • více jak 207leté zkušenosti;
 • člen skupiny CZECHOSLOVAK GROUP;
 • spolehlivý dodavatel pro světové výrobce kolejových vozidel a provozovatele kolejové dopravy;
 • vysoká výrobní kapacita;
 • odborný a profesionální personál;
 • individuální technické řešení (na míru klienta);
 • finanční stabilita

Náš akcionář

CZECHOSLOVAK GROUP a.s.

 • Czechoslovak Group (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých, slovenských i zahraničních společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG pracuje přes 10 000 zaměstnanců. Firmy v holdingu CSG v roce 2022 vygenerovaly tržby v hodnotě 25 mld. Kč.

 • Hlavní obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společnosti CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá.

 • Výrobní portfolio je pestré: od hodinek přes vlakové brzdy až po nákladní automobily. Neméně důležitou oblastí jsou i radarové a navigační systémy pro civilní a obranný průmysl.

Sledujte nás na sociálních sítích