Nejnovější zprávy

Archiv novinek

Níže je uveden výčet nejnovějších novinek naší společnosti DAKO-CZ, a.s.

Aktuálně v DAKO-CZ, a.s.

Aktivity v oblasti sociální odpovědnosti jsou pro nás jednou z klíčových oblastí a právě z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že se staneme partnerem ČESKÉHO ATLETICKÉHO SVAZU.
Tento týden se v Praze koná INTERNATIONAL RAIL FORUM & CONFERENCE s názvem „Společně vytvořme železnici nové generace“. Těší nás, že DAKO-CZ, a.s. se stalo zlatým partnerem akce a sponzorem české večeře v průběhu konference.
Děkujeme všem našim zákazníkům a hostům, kteří navštívili expozici DAKO-CZ v průběhu veletrhu INNOTRANS 2022. Bylo příjemné se s Vámi všemi potkat a těšíme se, že se opět potkáme na nadcházející konferenci IRFC 2022 v Praze.
V úterý 20. září začne na výstavišti v Berlíně InnoTrans, světový veletrh železniční techniky, komponentů, strojů a inovativních řešení. Třináctý ročník se koná po čtyřleté přestávce způsobené koronavirovou pandemií.
Hlavním cílem projektu je posílení kapacity výzkumného, vývojového a zkušebního centra společnosti DAKO-CZ, a.s. za účelem rozšíření a zkvalitnění výzkumu, vývoje a inovací brzdových systémů a nové generace rozvaděčů.
Vážení obchodní partneři, přijměte naše pozvání na mezinárodní veletrh INNOTRANS, který se koná od 20. - 23. září 2022 v německém Berlíně. Těšíme se na Vás v hale 1.2, stánek 450. Tým DAKO-CZ
Společnost DAKO-CZ, a.s. dosáhla na další významný milník v budování a posilování svých obchodních aktivit v Indii.
DAKO-CZ pomáhá výrazně zvyšovat bezpečnost na železnici vývojem a výrobou brzdových systémů pro většinu železničních aplikací. Naše ambiciózní cíle musí odpovídat všem aktuálním tržním trendům a dokonce se je snažit předvídat. Proto jsme hrdí na to, že jsme novým členem UNIFE.
DAKO-CZ JE PARTNEREM KONFERENCE S NÁZVEM OČEKÁVANÝ VÝVOJ ODVĚTVÍ KOLEJOVÝCH VOZIDEL V ČR A VE SVĚTĚ
Výrobce brzdových systémů a komponentů, společnost DAKO-CZ, získala prestižní ocenění Business Superbrands 2022. Třemošnická společnost, která loni oslavila 205 let od svého založení, prožívá velmi úspěšné období. V roce 2021 dosáhlo DAKO-CZ obratu 1,56 miliardy a EBITDA dosáhla 392 miliony korun. Od roku 2019, kdy firma prolomila miliardový obrat, rostou její tržby každoročně zhruba o dvacet procent. Vzhledem k zakázkové naplněnosti lze očekávat podobně úspěšný i letošní rok.

VESELÉ VELIKONOCE

Vážení zákazníci a obchodní partneři, přejeme Vám VESELÉ VELIKONOCE. Tým DAKO-CZ
Od 22. – 23. března 2022 se v naší společnosti uskutečnila FAI – First Article Inspection brzdových komponent pro metro Londýn, které třemošnická společnost DAKO-CZ, a.s. vyrábí pro brzdovou divizi společnosti Siemens Mobility. Brzdové komponenty naleznete od roku 2025 na metru Londýn, konkrétně na 94 nových 9dílných soupravách metra linky Piccadilly.

ŽELEZNICE 2022

Společnost DAKO-CZ, a.s. se stala partnerem konference ŽELEZNICE 2022, která bude v letošním roce zaměřena na současný stav české železnice, nové výzvy, bezpečnost, řešení a budoucnost.
Vysoké Tatry se dočkaly nových souprav na populární zubačce, trati spojující Tatranskou Štrbu a Štrbské pleso. Pět třívozových ozubnicových souprav od společnosti Stadler Rail je osazeno brzdovými komponenty od společnosti DAKO-CZ. Firma z východočeské Třemošnice dodala v rámci projektu brzdové komponenty i pro multifunkční lokomotivu, jež v zimním období může sloužit i jako sněžný pluh. Nové soupravy nahradily vozy, jež byly na tatranské zubačce v provozu přes 50 let.
Brzdové komponenty na dvacet 9ti dílných vozových netrakčních jednotek dodá naše společnost v letech 2022 až 2025. Nové soupravy Viaggio Comfort provozovatele ČD budou dosahovat rychlosti až 230 km/h.
Na začátku letošního roku byla uzavřena objednávka na dodávku bezpečnostního systému ETCS do motorových vozů Správy železnic. Jedná se o traťové stroje, které
Brzdové systémy na dalších 120 sad kontejnerových 3-podvozkových vagónů začne dodávat naše společnost od srpna 2022. Nově získaná zakázka je opcí na aktuálně realizovaný projekt z listopadu 2021.
LEDEN Když si v roce 2016 připomínalo DAKO-CZ dvě století od vzniku společnosti, těžko mohl někdo tušit, jaký kus cesty tato tradiční třemošnická společnost urazí za dalších pět let. Výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla prošel velkou proměnou, prolomil magickou hranici miliardových tržeb a má nakročeno k dalšímu růstu. Dnes patří DAKO-CZ k nejúspěšnějším členům průmyslově-technologického holdingu CZECHOSLOVAK GROUP.
Společnost DAKO-CZ uskutečnila významnou úvěrovou transakci, když ve spolupráci s konsorciem bank ve složení Česká spořitelna, Commerzbank a Československá obchodní banka realizovala refinancování úvěrů ve výši 1,8 miliardy Kč. Transakci na straně DAKO-CZ asistovala advokátní kancelář Wolf Theiss.

PF 2022

Vážení obchodní partneři, děkujeme Vám za spolupráci v roce 2021 a do roku 2022 Vám přejeme mnoho osobních i pracovních úspěchů. Veselé Vánoce a šťastný nový rok! Tým DAKO-CZ

CELOZÁVODNÍ DOVOLENÁ

VÁŽENÍ OBCHODNÍ PARTNEŘI, Z DŮVODU CELOZÁVODNÍ DOVOLENÉ BUDE V DOBĚ OD 24. 12. 2021 DO 2. 1. 2022 SPOLEČNOST DAKO-CZ UZAVŘENA. OD PONDĚLÍ 3. 1. 2022 VÁM BUDEME OPĚT K DISPOZICI. DĚKUJEME.
Roky prosperity a raketového růstu přinášejí společnosti DAKO-CZ uznání a úspěchy. Třemošnický výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla získal v letošním roce ocenění Firma roku Pardubického kraje a neztratil se ani v celorepublikovém finále soutěže. V konkurenci nejlepších firem ze všech 14 regionů České republiky se DAKO-CZ dostalo do superfinále mezi pět nejúspěšnějších firem. Kromě toho se firma kvalifikovala do finále v anketě Ocenění českých exportérů.
Oslavy 205. výročí založení společnosti DAKO-CZ, jež se ve čtvrtek 4. listopadu uskutečnily v kongresovém hotelu Jezerka na Seči, měly též charitativní rozměr. Třemošnická společnost již od roku 2018 podporuje finančními dary léčbu holčičky Nelinky, jež se narodila s hydrocefalem. Na slavnostní akci, kam byli pozváni významní zákazníci a obchodní partneři společnosti, se pro Nelinku podařilo získat celkem téměř 100 tisíc korun. Přispěla jak firma sama, tak hosté akce.
DAKO-CZ slaví. Třemošnický výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla si připomíná 205 let působení na trhu. Při této příležitosti pozval své významné obchodní partnery a zákazníky do sídla firmy a na slavnostní večer, který se uskutečnil ve čtvrtek 4. listopadu v kongresovém hotelu Jezerka na Seči. V pátek čekal pozvané hosty nevšední zážitek: jízda zrenovovanou legendární Slovenskou strelou, kterou jako podporu oslavy výročí a propagaci této národní kulturní památky přistavila do DAKO-CZ sesterská společnost skupiny Czechoslovak Group, kopřivnická Tatra Trucks.
Děkujeme všem našim zákazníkům a hostům, kteří navštívili expozici DAKO-CZ v průběhu veletrhu TRAKO 2021. Bylo nám potěšením se s Vámi všemi setkat!
V polském Gdaňsku se od 21. do 24. září 2021 uskuteční 14. ročník veletrhu TRAKO. Mezinárodní železniční veletrh patří mezi největší a nejprestižnější setkání železničního průmyslu v Polsku. Návštěvníci z řad odborné i laické veřejnosti se seznámí s problematikou současného stavu dopravních systémů a železniční infrastruktury v Polsku, Evropě i po celém světě. Veletrhu, který se koná jednou za dva roky, se zúčastní i třemošnická společnost DAKO-CZ, tradiční český výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla.
DAKO-CZ slaví vítězství. Podruhé se třemošnická společnost DAKO-CZ zúčastnila soutěže Firma roku Pardubického kraje a mezi desítkou nominovaných finalistů letos nenašla přemožitele.
Již druhým rokem je společnost DAKO-CZ, a.s. partnerem prestižní ŽELEZNIČNÍ KONFERENCE, která se koná pod záštitou ACRI (Asociace podniků českého železničního průmyslu). Je nám ctí, že se můžeme podílet na rozvoji železnice!
Společnost DAKO-CZ, a.s. se opět po třech letech podrobila recertifikačnímu auditu, který představoval důkladné a detailní prověření funkčnosti systému v celém rozsahu požadavků norem ISO 9001 a normy pro železniční průmysl ISO/TS 22163 (IRIS).

DAKO-CZ V ROCE 2021

Když si v roce 2016 připomínalo DAKO-CZ dvě století od vzniku společnosti, těžko mohl někdo tušit, jaký kus cesty naše třemošnická společnost urazí za dalších pět let. Výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla prošel velkou proměnou, prolomil magickou hranici miliardových tržeb a nakročeno má k dalšímu růstu. Dnes patří DAKO-CZ k nejúspěšnějším členům průmyslově-technologického holdingu Czechoslovak Group, jež se v letošním roce stal stoprocentním vlastníkem společnosti.

Sledujte nás na sociálních sítích