Nejnovější zprávy

Archiv novinek

Níže je uveden výčet nejnovějších novinek naší společnosti DAKO-CZ, a.s.

Aktuálně v DAKO-CZ, a.s.

DAKO-CZ pomáhá výrazně zvyšovat bezpečnost na železnici vývojem a výrobou brzdových systémů pro většinu železničních aplikací. Naše ambiciózní cíle musí odpovídat všem aktuálním tržním trendům a dokonce se je snažit předvídat. Proto jsme hrdí na to, že jsme novým členem UNIFE.
DAKO-CZ JE PARTNEREM KONFERENCE S NÁZVEM OČEKÁVANÝ VÝVOJ ODVĚTVÍ KOLEJOVÝCH VOZIDEL V ČR A VE SVĚTĚ
Výrobce brzdových systémů a komponentů, společnost DAKO-CZ, získala prestižní ocenění Business Superbrands 2022. Třemošnická společnost, která loni oslavila 205 let od svého založení, prožívá velmi úspěšné období. V roce 2021 dosáhlo DAKO-CZ obratu 1,56 miliardy a EBITDA dosáhla 392 miliony korun. Od roku 2019, kdy firma prolomila miliardový obrat, rostou její tržby každoročně zhruba o dvacet procent. Vzhledem k zakázkové naplněnosti lze očekávat podobně úspěšný i letošní rok.

VESELÉ VELIKONOCE

Vážení zákazníci a obchodní partneři, přejeme Vám VESELÉ VELIKONOCE. Tým DAKO-CZ
Od 22. – 23. března 2022 se v naší společnosti uskutečnila FAI – First Article Inspection brzdových komponent pro metro Londýn, které třemošnická společnost DAKO-CZ, a.s. vyrábí pro brzdovou divizi společnosti Siemens Mobility. Brzdové komponenty naleznete od roku 2025 na metru Londýn, konkrétně na 94 nových 9dílných soupravách metra linky Piccadilly.

ŽELEZNICE 2022

Společnost DAKO-CZ, a.s. se stala partnerem konference ŽELEZNICE 2022, která bude v letošním roce zaměřena na současný stav české železnice, nové výzvy, bezpečnost, řešení a budoucnost.
Vysoké Tatry se dočkaly nových souprav na populární zubačce, trati spojující Tatranskou Štrbu a Štrbské pleso. Pět třívozových ozubnicových souprav od společnosti Stadler Rail je osazeno brzdovými komponenty od společnosti DAKO-CZ. Firma z východočeské Třemošnice dodala v rámci projektu brzdové komponenty i pro multifunkční lokomotivu, jež v zimním období může sloužit i jako sněžný pluh. Nové soupravy nahradily vozy, jež byly na tatranské zubačce v provozu přes 50 let.
Brzdové komponenty na dvacet 9ti dílných vozových netrakčních jednotek dodá naše společnost v letech 2022 až 2025. Nové soupravy Viaggio Comfort provozovatele ČD budou dosahovat rychlosti až 230 km/h.
Na začátku letošního roku byla uzavřena objednávka na dodávku bezpečnostního systému ETCS do motorových vozů Správy železnic. Jedná se o traťové stroje, které
Brzdové systémy na dalších 120 sad kontejnerových 3-podvozkových vagónů začne dodávat naše společnost od srpna 2022. Nově získaná zakázka je opcí na aktuálně realizovaný projekt z listopadu 2021.
LEDEN Když si v roce 2016 připomínalo DAKO-CZ dvě století od vzniku společnosti, těžko mohl někdo tušit, jaký kus cesty tato tradiční třemošnická společnost urazí za dalších pět let. Výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla prošel velkou proměnou, prolomil magickou hranici miliardových tržeb a má nakročeno k dalšímu růstu. Dnes patří DAKO-CZ k nejúspěšnějším členům průmyslově-technologického holdingu CZECHOSLOVAK GROUP.
Společnost DAKO-CZ uskutečnila významnou úvěrovou transakci, když ve spolupráci s konsorciem bank ve složení Česká spořitelna, Commerzbank a Československá obchodní banka realizovala refinancování úvěrů ve výši 1,8 miliardy Kč. Transakci na straně DAKO-CZ asistovala advokátní kancelář Wolf Theiss.

PF 2022

Vážení obchodní partneři, děkujeme Vám za spolupráci v roce 2021 a do roku 2022 Vám přejeme mnoho osobních i pracovních úspěchů. Veselé Vánoce a šťastný nový rok! Tým DAKO-CZ

CELOZÁVODNÍ DOVOLENÁ

VÁŽENÍ OBCHODNÍ PARTNEŘI, Z DŮVODU CELOZÁVODNÍ DOVOLENÉ BUDE V DOBĚ OD 24. 12. 2021 DO 2. 1. 2022 SPOLEČNOST DAKO-CZ UZAVŘENA. OD PONDĚLÍ 3. 1. 2022 VÁM BUDEME OPĚT K DISPOZICI. DĚKUJEME.
Roky prosperity a raketového růstu přinášejí společnosti DAKO-CZ uznání a úspěchy. Třemošnický výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla získal v letošním roce ocenění Firma roku Pardubického kraje a neztratil se ani v celorepublikovém finále soutěže. V konkurenci nejlepších firem ze všech 14 regionů České republiky se DAKO-CZ dostalo do superfinále mezi pět nejúspěšnějších firem. Kromě toho se firma kvalifikovala do finále v anketě Ocenění českých exportérů.
Oslavy 205. výročí založení společnosti DAKO-CZ, jež se ve čtvrtek 4. listopadu uskutečnily v kongresovém hotelu Jezerka na Seči, měly též charitativní rozměr. Třemošnická společnost již od roku 2018 podporuje finančními dary léčbu holčičky Nelinky, jež se narodila s hydrocefalem. Na slavnostní akci, kam byli pozváni významní zákazníci a obchodní partneři společnosti, se pro Nelinku podařilo získat celkem téměř 100 tisíc korun. Přispěla jak firma sama, tak hosté akce.
DAKO-CZ slaví. Třemošnický výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla si připomíná 205 let působení na trhu. Při této příležitosti pozval své významné obchodní partnery a zákazníky do sídla firmy a na slavnostní večer, který se uskutečnil ve čtvrtek 4. listopadu v kongresovém hotelu Jezerka na Seči. V pátek čekal pozvané hosty nevšední zážitek: jízda zrenovovanou legendární Slovenskou strelou, kterou jako podporu oslavy výročí a propagaci této národní kulturní památky přistavila do DAKO-CZ sesterská společnost skupiny Czechoslovak Group, kopřivnická Tatra Trucks.
Děkujeme všem našim zákazníkům a hostům, kteří navštívili expozici DAKO-CZ v průběhu veletrhu TRAKO 2021. Bylo nám potěšením se s Vámi všemi setkat!
V polském Gdaňsku se od 21. do 24. září 2021 uskuteční 14. ročník veletrhu TRAKO. Mezinárodní železniční veletrh patří mezi největší a nejprestižnější setkání železničního průmyslu v Polsku. Návštěvníci z řad odborné i laické veřejnosti se seznámí s problematikou současného stavu dopravních systémů a železniční infrastruktury v Polsku, Evropě i po celém světě. Veletrhu, který se koná jednou za dva roky, se zúčastní i třemošnická společnost DAKO-CZ, tradiční český výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla.
DAKO-CZ slaví vítězství. Podruhé se třemošnická společnost DAKO-CZ zúčastnila soutěže Firma roku Pardubického kraje a mezi desítkou nominovaných finalistů letos nenašla přemožitele.
Již druhým rokem je společnost DAKO-CZ, a.s. partnerem prestižní ŽELEZNIČNÍ KONFERENCE, která se koná pod záštitou ACRI (Asociace podniků českého železničního průmyslu). Je nám ctí, že se můžeme podílet na rozvoji železnice!
Společnost DAKO-CZ, a.s. se opět po třech letech podrobila recertifikačnímu auditu, který představoval důkladné a detailní prověření funkčnosti systému v celém rozsahu požadavků norem ISO 9001 a normy pro železniční průmysl ISO/TS 22163 (IRIS).

DAKO-CZ V ROCE 2021

Když si v roce 2016 připomínalo DAKO-CZ dvě století od vzniku společnosti, těžko mohl někdo tušit, jaký kus cesty naše třemošnická společnost urazí za dalších pět let. Výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla prošel velkou proměnou, prolomil magickou hranici miliardových tržeb a nakročeno má k dalšímu růstu. Dnes patří DAKO-CZ k nejúspěšnějším členům průmyslově-technologického holdingu Czechoslovak Group, jež se v letošním roce stal stoprocentním vlastníkem společnosti.
Vážení obchodní partneři, přijměte naše pozvání na veletrh TRAKO, který se koná od 21. - 24. září 2021 v polském Gdaňsku. Těšíme se na Vás! Tým DAKO-CZ
4 vertikální zakladače, paletové regály s kapacitou 3500 tun zboží, elektrické VNA vozíky to vše najdete v našem novém centrálním skladu, který se nachází v budově N1 a N2. Disponuje rozlohou 2538 m2 a strategicky byl přesunut mezi výrobní haly z důvodu zajištění lepšího logistického toku napříč firmou. Díky tomuto kroku se nám značně podařilo snížit logistické trasy.
294 dní… právě tak krátce trvala výstavba naší nové moderní montážní haly, díky které jsme zvýšili kapacitu montáže o celých 26 %. Na zastavěné ploše 1674 m2 se nachází modernizované vybavení pro efektivnější manipulaci, 7 elektronických balancérů, 2 mostové jeřáby a celé pracoviště je řešeno liniovým systémem. Modernizací prošly také výrobní linky, které umožňují zvyšování efektivity montážních operací a transportu materiálu. Obrovským milníkem je usnadnění manipulace materiálu pro naše pracovníky.
Když si v roce 2016 připomínalo DAKO-CZ dvě století od vzniku společnosti, těžko mohl někdo tušit, jaký kus cesty tato tradiční třemošnická společnost urazí za dalších pět let. Výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla prošel velkou proměnou, prolomil magickou hranici miliardových tržeb a nakročeno má k dalšímu růstu.
Společnost DAKO-CZ obdržela zakázku od brzdové divize společnosti Siemens Mobility na dodávky brzdových komponent pro 94 nových 9dílných souprav metra londýnské linky Piccadilly. Jde o doposud nejrozsáhlejší zakázku, kterou třemošnický výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla se společností Siemens realizoval.
Od poloviny letošního roku se budou v třemošnické společnosti DAKO-CZ vyrábět hydraulické brzdové systémy včetně řízení pro 27 nízkopodlažních 4-podvozkových tramvají vyráběných polskou společností Modertrans Poznaň. Nové tramvaje s označením Moderus Gamma, typu LF 07 AC budou nasazeny v polské Vratislavi. Hodnota zakázky se pohybuje v řádu desítek milionů korun. Projekt bude realizován do roku 2023.
U nás získáte kvalifikaci během studia, zkušenosti, znalosti, kontakty, to vše Vám může pomoci nastartovat budoucí kariéru a to formou bakalářských a diplomových prací. V tuto chvíli spolupracujeme s vysokými školami jak v České tak Slovenské republice.

Sledujte nás na sociálních sítích