KLÍČOVÉ MOMENTY ROKU 2022

ZNAČKA DAKO-CZ
ZÍSKALA OCENĚNÍ CZECH
SUPERBRANDS 2022

Superbrands je nejuznávanější nezávislou autoritou na světě v oblasti hodnocení a odměňování obchodních značek a tak nás o to víc těší, že se značka DAKO-CZ dostala mezi 17 značek, které byly oceněny v rámci B2B segmentu. A co je nutné udělat pro to, aby se značka stala Superbrands? Mít skvělý produkt a služby, vynikající renomé a silný příběh. Toto prestižní ocenění patří všem našim zaměstnancům – DĚKUJEME!

Ocenění převzal Martin Chmela, výkonný ředitel DAKO-CZ Machinery, a.s.

STALI JSME SE
SOUČÁSTÍ UNIFE

DAKO-CZ pomáhá výrazně zvyšovat bezpečnost na železnici vývojem a výrobou brzdových systémů pro většinu železničních aplikací. Naše ambiciózní cíle musí odpovídat všem aktuálním tržním trendům a dokonce se je snažit předvídat. Proto jsme hrdí na to, že jsme se v květnu stali novým členem UNIFE (THE EUROPEAN RAIL INDUSTRY).

INDIE – OTEVŘENÍ DVOU SPOLEČNÝCH PODNIKŮ S NAŠIMI STRATEGICKÝMI PARTNERY JUPITER A MEDHA

V červnu jsme v Indii s našimi partnery otevřeli dva nové podniky. S klíčovým hráčem na indickém trhu, společností Medha Servo Drives Pvt. Ltd. jsme založili podnik MEDHA DAKO-CZ Ltd. se sídlem v Hyderabadu. Naše spolupráce se soustředí na dodávky ucelených a moderních brzdových systémů pro nově připravované vozy EMU, METRA a lokomotiv pro Indickou železnici.

Se společností Jupiter Wagons Ltd., která patří mezi dvojku na trhu výroby nákladních vozů, jsme založili společnost JWL DAKO-CZ India Ltd., která sídlí v Kalkatě.

ZLATÉ PARTNERSTVÍ V RÁMCI KONFERENCE IRFC

V říjnu se v Praze uskutečnilo mezinárodní železniční fórum a konference, které podpořila i naše společnost a stala se zlatým partnerem. Dvoudenní akce byla zaměřena na inovativní technologie a nejlepší příklady z praxe v železniční nákladní přepravě a logistice na trhu v Evropě a Euro-Asii. Praha se stala místem, kde se setkali nejlepší evropští a asijští výrobci, nákladní dopravci, kteří zde představili svá inovativní řešení. Mezi 45 řečníky byl včetně zástupců Evropské komise, ministerstva dopravy, UIC, OSŽD, ERA, UNIFE, CER, ISB, UIRR a dalších významných lidí i náš kolega, Miroslav Táborský.

InnoTrans 2022
PŘEDSTAVILI JSME REVOLUČNÍ
ŘEŠENÍ V OBLASTI BRZDOVÝCH SYSTÉMŮ

Na veletrhu InnoTrans si v loňském roce odbyly světovou premiéru hned dva produkty, lehká trámcová brzda DAKO ITBL pro nákladní vozy a revoluční elektromechanická kotoučová brzdová jednotka DAKO KKBE. Lehká trámcová brzda pro nákladní vozy kombinuje jednoduchost a robustnost v kompaktním provedení. Při jejím vývoji naše společnost aplikovala několik inovativních řešení. Zároveň bylo v Berlíně poprvé představeno světově unikátní řešení v podobě elektromechanické kotoučové brzdové jednotky DAKO KKBE, které boří zažitá technická řešení a předčí svými parametry dosud dostupná řešení jiných výrobců.

OBHÁJILI JSME
CERTIFIKACI IRIS

V říjnu jsme úspěšně obhájili dozorový audit norem EN ISO 9001:2015 a normy ISO/TS 22163:2017, v. 3 pod dohledem certifikační společnosti TÜV Nord za účasti tří auditorů jmenované společnosti.

ROZVOJ SOCIÁLNÍ ODPOVĚDNOSTI
NAŠE PODPORA MÍŘÍ NA CELOREPUBLIKOVOU ÚROVEŇ

Podporu v oblasti sociální odpovědnosti dlouhodobě vnímáme jako jednu z klíčových aktivit společnosti. V letošním roce jsme se snažili podpořit maximum aktivit v našem okolí, naše zaměstnance a jejich koníčky a hlavně být oporou těm, kteří potřebují finanční nebo materiální pomoc. Zapojili jsme se do podpory akcí na republikové úrovni, kterou byla sbírka „Krabice od bot“ a podpořili jsme Český atletický svaz.

12. 12. 2022 JSME PŘEKROČILI DVOUMILIARDOVÝ OBRAT

V pondělí 12. 12. 2022 jsme do historie společnosti zapsali další milník. Společnost DAKO-CZ, a.s. poprvé v historii společnosti překročila dvoumiliardový obrat. Tento skvělý milník je výsledkem celoroční práce celého DAKO týmu!

INDIE – ZALOŽENÍ DCEŘINÉ SPOLEČNOSTI DAKO-CZ INDIA

Na přelomu roku byla v Indii založena naše třetí společnost s názvem DAKO CZ INDIA Ltd. DAKO-CZ INDIA je společností, která bude zaštiťovat dohled nad oběma, dosud založenými, společnostmi.

Sledujte nás na sociálních sítích